17.JÍZDA KLATOVSKEM

8.6.2019 jsme se jako klub vydali reprezentovat Stříbro na 17.jízdu Klatovskem. Termín této jízdy se už tradičně kryl se stříbrskými městskými slavnostmi, což vždycky ovlivní účast. V sedm ráno mělo na zastávce za mostem sraz 7 motocyklů a 4 automobily, po chvilce všichni vyrazili směrem na Stod a přemýšleli, jestli mají riskovat velké zdržení díky rozestavěnému kruhovému objezdu, nebo to objet jinudy. První problémy začaly už cestou v Merklíně, jednomu z Fiatů 600 se nějak nechtělo, zůstalo s ním pár šikovných rukou. A my ostatní pokračovali na první pauzu do Švihova, kde jsme marně vyhlíželi chybějícího Fiátka. Po krátkém oddechu jsme pokračovali směr Běšiny. Po příjezdu už jen zaparkovat vozidla mezi ostatní vozy, motorkáři v určeném prostoru rychle sundali stroje z vozíků. Během těchto operací k naší velké radosti dorazil i náš Fiat, takže jsme byli opět  kompletní. Této jízdy se zúčastnilo úctyhodných 163 startujících – jízda Klatovskem je vyhlášená a je zde vždy na co koukat, vždyť sem přijíždějí stroje od roku 1920. Trať vedla malebnou krajinou, jak jinak, než nahoru – dolů (jsme přece na Šumavě!) a naše stroje dostávají zabrat. Oběd spojený s výstavou a doprovodnými akcemi je už tradičně na Erbenově náměstí – dost jim ten prostor závidíme ( Pro nezasvěcené –  toto náměstí je bývalý vojenský „buzer plac“ klatovských kasáren, které kromě oddělující zdi jsou kompletně využita do poslední střechy. Asi nesehnali developera, který by to zlikvidoval.)

Po hodinové pauze se vyráží na další etapu. 

Zde stojí za zmínku jedna akce Lukáše Nového a jeho sestry Dominiky. Lukášovi po startu na motocyklu vypověděla službu elektrika, motocykl nechal v prostoru startu, nasedl za Dominiku a jeli spolu. Na zkouškách si půjčovali tento stroj, aby každý absolvoval nějaké soutěže. 

A to nejlepší nakonec :

umístění kategorie auto od roku 1945:

4. místo Dlouhý – Kubinec – Volena Daniel   (Škoda Felicia)

6. místo Pulkevič – Kuvík (Škoda 105)

moto od roku 1945:

4. místo Dominika Nová (ČZ 175)

kategorie ženy:

1. místo Dominika Nová (ČZ 175)

6. místo  Marcela Brabcová – Týna Brabcová (Fiat 600)

A ještě – absolutním vítězem se stal Jiří Spousta z Mopedteamu Cerhovice na Jawě 555, v absolutním pořadí Dominika Nová obsadila krásné 5.místo!!!

Myslím, že v tom počtu startujících jsme malou stopu zanechali, a Stříbru ostudu neudělali.

Fotogalerie ZDE