CHEBSKÁ VETERAN RALLYE

13.7.2019 se konala Chebská veteran rallye – název zní závodně, ale zní není tomu tak, ježdění je – jak je u veteránů zvykem – hodně na pohodu. Na tuto jízdu po velkých přípravách nakonec vyrazily pouze dva vozy.

Š 1000MB s posádkou Hana Kubincová (řidička), Dana Dlouhá (majitelka auta) a Věra Lišková (fanynka a samozřejmě soutěžící). Druhé vozidlo Škoda Felicia ze „stáje“ Josefa Dlouhého vezlo posádku Josef Dlouhý – František Kubinec. Pozornému čtenáři neuniklo, že se ten den závodilo i o vítězství manželů Dlouhého a Kubince jako ostřílených soutěžních matadorů..…nebo jejich manželek? 😊

Ostatní, ač měli stroje připravené, tak kvůli deštivé předpovědi ráno celou akci odvolali. Tak jsme vyrazili sami a snažili jsme se smíchem a dobrou náladou rozjasnit oblohu nad námi.

Do Chebu jsme dorazili včas, posnídali, což je zde pravidlem, a těsně před startem začalo pršet. Po ujetí pár kilometrů déšť ustal a většinu trasy jsme nakonec jeli za sluníčka a Felicie dokonce bez střechy, což se posádce v jednom lesním úseku mohlo stát osudným, protože do jejich auta spadla velká suchá větev. Zkušený řidič Josef Dlouhý celou situaci bravurně zvládl, se spolujezdcem hned větev vyhodili z auta a k údivu svých manželek, které jely v autě za nimi, bez zastavení pokračovali v cestě! Soutěže byly vtipné, součástí byla i návštěva rozhledny Háj (pěšky a do kopce! 😊), a následující zkouška prověřila znalosti o tomto místě. Poté jsme se vraceli do Chebu. Dámská posádka se průběžně střídala na jednotlivých zkouškách – celkem bylo zkoušek sedm. Po spočtení výsledků přišlo na řadu vyhlášení. Původně jsme vůbec nečekali že tam uděláme s dvěma vozidly takovou rošádu! 

Kategorie Ženy:                         

1.místo      H. Kubincová – D. Dlouhá – V. Lišková                             Škoda 1000MB

Kategorie Auto po r. 1945:

1.místo      H. Kubincová – D. Dlouhá – V. Lišková                             Škoda 1000MB

2.místo       J. Dlouhý – F. Kubinec                                                       Škoda Felicia

Divácká cena o nejhezčí automobil            Škoda 1000 MB – Dana Dlouhá

Absolutní vítěz 1.místo  H. Kubincová – D. Dlouhá – V. Lišková             Š 1000MB

Dobrá nálada tedy vydržela od rána až do hluboké noci, kdy jsme na zahradě u Dlouhých probírali zážitky z  právě uplynulého dne 😊.

Fotogalerie ZDE