Úspěšný rok 2016

Rok 2016 jsme začali schůzkou 2. února. Naplánovali jsme si nejen pořádání našich dvou akcí, tj. v květnu Májová jízda a v září jízda Pionýrů, ale i to, kam se v letošním roce podíváme, a které srazy historických vozidel  v okolí navštívíme.

7.5. jsme uspořádali již V. ročník Májové jízdy okolím Stříbra. Trasa vedla ze Stříbra do starobylého města Manětín a zpět do Stříbra. Účastníků každým rokem přibývá. Letos přijelo 32 automobilů, nejstarším byl Chryslere 58 touring z roku 1925. Motocyklů se přihlásilo 27, nejstarším byla DKW 350 z roku 1934.

22.5. První naše společná vyjížďka.  Naše parta vyrazila do Zruče podívat se na stará letadla.

5.6. jsme byli pozváni se svými starými stroji  do Plzně k OD Globus, kde byl pořádán dětský den.

11.6. pořádal PAMK Klatovy již XIV. ročník „Jízdy Klatovskem“.  Zde byl náš klub zastoupen devíti členy

2.7. jsme vyrazili do pivovaru Chodovar v Chodové Plané, kde VCC Mariánské Lázně pořádal jízdu HV. Vyhodnocení proběhlo na kolonádě    v Mariánských Lázních a náš klub přivezl jeden stříbrný a jeden bronzový pohár.

15.7.  VCC Cheb pořádal VII. Chebskou veterán rallye. Na tuto akci nás do Chebu vyrazilo 11. Z této akce jsme přivezli zlatý pohár za první místo v kategorii automobil.

6.8. byl v nedalekém Rochlově pořádán sraz veteránů. V rámci naší další společné vyjížďky jsme se na  tuto akci zajeli podívat.

13.8. v Plzni pořádali 3. ročník akce „Retro jízda socialistických vozidel aneb v čem jsme jezdili“. Mezi 92 účastníky jsme se neztratili a jedna        z našich posádek se umístila na 4. místě.

20.8. naše parta zajela do vzdálených Cerhovic na III. ročník dovednostní soutěže o „Zlatý píst“, který pořádal náš spřátelený klub Mopedteam Cerhovice. Zde jsme získali nejen první místo a zlatý pohár, ale i hlavní cenu. Další náš člen získal za třetí místo bronzový pohár a čtyři další se umístili do 10. místa.

3.9. pořádal náš klub IV. ročník „Jízdy Pionýrů o pionýrský šátek“. Letošní trasa vedla přes Borský zámek na Sycherák a přes Kladruby zpět do Stříbra. Letos na tuto akci přijelo celkem 41  účastníků.

25.9. byl krásný den přímo vybízející k projížďce. 11 se nás domluvilo      a odpoledne jsme se jeli projet po okolí. Přes Pňovany, Pernarec a Šipín do Nové Vsi, kde jsme si dali malé občerstvení a poté jsme přes Kokašice, Černošín a Svojšín dojeli do Stříbra   – krásná vyjížďka.

28.9. byl v Chlumčanech pořádán sraz starých Tatrovek. Na tuto akci se nás jelo podívat 10. To byla poslední vyjížďka našeho klubu v tomto roce.

Rok 2016 jsme zakončili společnou večeří.

Na zajištění akcí pořádaných naším klubem tj. „Májovka a Pionýři“ pomáhali všichni členové klubu, za což jim patří dík.

Velký dík patří Městu Stříbro a všem našim sponzorům za finanční            a hmotnou pomoc a podporu.

 

Ve Stříbře dne 19.12.2016

Pavel Žemlička – předseda klubu