Jaký bude rok 2016

Dne 1.2.2016 jsme se sešli na první letošní schůzce opět v salonku v Chanosu. Na začátek jsme mezi sebou přivítali nového člena našeho klubu Pepu Vojtěcha. Členům byly předány nové legitimace AČR. Všichni byli seznámeni s rozpis schůzek pro rok 2016 a plánem akcí, které v tomto roce pořádáme

  • V. Májovou jízdu historických vozidel okolím Stříbra pořádáme dne 7. května
  • IV. Jízdu Pionýrů o pionýrský šátek 3. září.

Pokladník nás seznámil s hospodařením našeho klubu v loňském roce. Poté jsme si popovídali, kdo co koupil „nového“ do své sbírky a na čem nyní pracujeme a co renovujeme.

Dohodli jsme se, že i letos společně navštívíme několik akcí, které pořádají okolní, ale i vzdálenější kluby, jako například XIV. Ročník jízdy Klatovskem, 17. Sraz historických vozidel  pořádaný   VCC Mariánské  Lázně, III. retro jízda vozidel socialismu aneb „V čem jsme jezdili“, kterou pořádají členové  VCC Plzeň, určitě zajedeme do Cerhovice na  III. Ročník jízdy pionýrů  „O zlatý píst“  a pojedeme do Chebu na jízdu pořádanou VCC Cheb. Někteří naši členové individuálně navštěvují i další akce např. Vzpomínkovou jízdu Elišky Junkové v Plzni, Sraz socialistických vozidel Hnačov nebo Jízdu svatého Kryštofa v Rozvadově a další.

Mimo to budeme i nadále udržovat v chodu naše plechové  „miláčky“, abychom s nimi mohli pořádat již tradiční víkendové vyjížďky do okolí Stříbra. Na tyto jízdy jsou srdečně zváni i nečlenové klubu, obyvatelé nejen Stříbra, ale i  okolních měst a vesnic.

Pavel Žemlička – předseda klubu