IV. JÍZDA PIONÝRŮ do 50 ccm O PIONÝRSKÝ ŠÁTEK + fotografie a výsledky

V sobotu 03.09.2016 uspořádal Stříbrský veterán club (SVC) v areálu „U Jevčáků“ IV. ročník „Jízdy pionýrů o pionýrský šátek.“

Na akci se sjelo 41 účastníků nejen ze Stříbra, ale i z Plzně, Krchleb, Rokycan, Cerhovic, Tachova, Chebu a dva účastníci přijeli na svých strojích až z Lokte (z domova vyjížděli ve čtyři hodiny ráno).

V půl jedenácté odstartoval pan starosta města Stříbra první dva soutěžící, poté  v minutových intervalech další. Trasa vedla z areálu „U Jevčáků“ do Těchlovic,  Svojšína, Ošelína, Boru, kde na zámku čekalo na účastníky přivítání s mávátky, dva soutěžní úkoly a prohlídka muzea. Poté jeli účastníci přes Stráž k rybníku Sycherák, kde byla též jedna soutěž a v místní restauraci připraven oběd. Po obědě se všichni rozjeli na druhou část. Přes Staré Sedlo, Prostiboř, Zhoř a Kladruby přijeli do Stříbra, kde byl na střelnici Střeleckého klubu připraven poslední úkol, střelba s malorážky. Každý účastník dostal ještě možnost zastřílet si z pistole nebo samopalu; na což dostal každý od pořadatelů 5 nábojů. Pokud se střelba zalíbila, mohl si dokoupit libovolný počet nábojů.

Nejlépe se s nástrahami tratě a soutěžními úkoly vypořádal nejmladší člen našeho klubu Václav Brabec, který měl nejméně trestných bodů a zvítězil. Druhé místo obsadil též člen klubu František Schmid a třetí skončil Jiří Jačka z Chebu.

Chci touto cestou poděkovat MĚSTU STŘÍBRO za spolufinancování této akce a panu starostovi za účast. Další, komu patří dík za spolupráci a pomoc, je Sportovní střelecký klub Stříbro, Občerstvení Jevčák, Klub přátel historie Bor, Zámek Bor a Penzion a Chaty Sycherák Karel Rada.

Děkujeme též všem sponzorům: Jindřich Polívka-JIPI, ZIOS PROFI spol. s r.o., VIP ceny. eu, Den Braven a.s., EKODEPON s.r.o., TAZATA spol. s r.o. a Belas JS, s.r.o.

Kompletní výsledková listina

fotogalerie: rozsáhlá fotogalerie byla tentokrát publikována přes facebookové stránky SVC na adrese https://www.facebook.com/svcag

Ve Stříbře 08.09.2016                                        Pavel Žemlička, předseda klubu