7. ROČNÍK SOUTĚŽE O PIONÝRSKÝ ŠÁTEK

14. září pořádal náš klub již 7. ročník jízdy pionýrů o obsahu 50 ccm a jim spřízněných stojů, jako je Stadion a Jawetta . Hlavní cena je již tradičně pionýrský šátek. Akce se zúčastnilo 57 jezdců, z toho 5 odvážných žen. Začátkem týdne mnozí z nás při vyslechnutí předpovědi počasí propadali skepsi a vzpomínali na nevydařené počasí při letošní májové jízdě. Ale buď se meteorologové spletli, nebo se nás „tomu nahoře“ přece jen zželelo, a už v pátek bylo jisté, že bude hezky. Brzy ráno jsme nastoupili do areálu stříbrské plovárny my organizátoři a každý se ujal svého úkolu. Po 9. hodině se začali sjíždět účastníci z Cerhovic, Sokolova, Lokte, Chebu, Plzně a samozřejmě Stříbra a blízkého okolí.

Pan starosta Votava si při prohlídce pionýrů rád zavzpomínal na svá mladá léta a před samotným startem popřál všem účastníkům šťastnou cestu a hezky prožitý den. V 10.30 začal samotný start, v minutových intervalech „odmávala“ naše krojovaná pionýrka všechny stroje. První zastávkou se zkouškou byly Kladruby – hod kovovými podložkami co nejblíže k čáře. Zde nám pomáhala s asistencí paní starostka Floriánová. Druhá zastávka se zkouškou jízdy zručnosti byl Kostelec, tady nám připravil jako obvykle pěkné zázemí kostelecký starosta pan Trhlík. Poté jsme pokračovali pohodovou jízdou směrem k rekreačnímu středisku Sycherák k majiteli panu Radovi do jeho restaurace na zajištěný oběd.

Ještě před obědem tu čekala na závodníky malá záludnost – jejich úkolem bylo natáhnout 5 pastiček na myši a přemístit je na vedlejší stolek. Zejména mladší závodníci tuto činnost vykonávali většinou poprvé v životě a užilo se při tom hodně legrace. Zde je na místě poděkovat členům Stříbrné míle, kteří tady nejen fotili, ale prováděli servis a opravy rozbitých pastiček – přece jen tento výrobek na takovou zátěž není uzpůsobený. Po obědě byla další zábavná zkouška – zaparkovat natahovací dětské autíčko „do garáže“, tedy mezi vyznačené čáry. Po splnění tohoto úkolu pádily stroje do Stříbra na střelnici. Zde nám střelecký klub pod vedením ing. Osmika připravil soutěž ve střelbě z malorážky na zavěšené kovové terče. Kdo chtěl, mohl si mimo soutěž zastřílet i z jiných druhů zbraní, ale náboje si musel zakoupit. Poslední zkouška byla rychlá – roztočit kolo na rychlost 15 km/hod. Poté už závodníci mířili zpět do prostoru startu a po sečtení trestných bodů z jednotlivých zkoušek začalo samotné vyhlášení do 10. místa s předáním věcných cen. Ženy jsme odměnili všechny bez ohledu na umístění, dostaly cenu za jejich statečnost.  Hlavní cenu – pionýrský šátek – získal pan Miroslav Eret ze Sokolova. Z našich členů si nejlépe vedl Miroslav Míka (7.místo), Michal Sůva (9. místo) a Jaroslav Ryp (10 místo). Hoši, gratulujeme!

Dle ohlasu účastníků se akce líbila, my jsme si ale přece jen uvědomili, v čem máme rezervy, a chystáme se to příští rok při 8. ročníku ještě vylepšit. 

Tady jsou fotky:

Start

Kladruby

Kostelec

Sycherák

Střelnice

Vyhlášení