PLZEŇ a CERHOVICE 2019

10.8.2019  pořádal VCC Plzeň Retro jízdu  aneb sraz socialistických vozidel. Z našeho klubu se zúčastnily dva motocykly a čtyři vozidla.

Sraz a start byl ve ŠkodaLandu u Litické přehrady, zde byla plejáda opravdu všeho, včetně autobusů. Trať vedla přes Dobřany, Chotěšov, Heřmanovu Huť do Stříbra na náměstí, kde byl oběd. Po obědě se vyráželo na Konstantinovy Lázně, Gutštejn, Pernarec, Kozolupy.  Cíl a vyhlášení bylo na nádvoří plzeňského pivovaru. Na každém ze jmenovaných míst byla připravena nějaká zkouška. S počasím to nebyla až do oběda žádná hitparáda, pro motorkáře to byl přímo očistec. Přesto jsme se ani tentokrát neztratili – Honza Křen na Jawě 350 bral třetí místo a Láďa Voráček vyhrál diváckou soutěž o nejhezčí automobil se svým Fiatem 600!

Dne 17.8.2019 jsme se jako každý ročník zúčastnili jízdy, kterou pořádal spřátelený  padesátkový  Mopedteam Cerhovice. Odjezd ze Stříbra byl naplánován na osmou hodinu. Ne všichni to zvládli. Nicméně do Cerhovic dorazili všichni, včetně dvou nečlenů. Na vlecích se vezlo 14 strojů různých typů. Po vyložení a rozvinutí našeho početného tábora jsme zaplatili, posnídali a hurá na start.  Až potud bylo vše ok, ale trať byla místy celkem dosti kopcovitá a někteří z nás se bohužel k těmto kopcům ani nedostali. Po cestě jsme měli prohlídku muzea Splněný sen v Pavlíkově. A samozřejmě, jako obvykle, několik zkoušek, na nich se nejlépe dařilo Lukáši Novému  – za obsazené celkově 10. místo si zaslouží gratulaci.

Do cíle dojelo zdárně 5 členů a 2 nečlenové. Zbytku to po cestě postupně zemřelo  (7 strojů !!!).

Co dodat? Hlavně, že jsme se všichni ve zdraví vrátili do Stříbra !